Ігри з крупами – це просто

ІГРИ З КРУПАМИ ДОПОМАГАЮТЬ сенсорно пізнавати предмети і речовини, розвивати дрібну моторику, чуттєве сприйняття, фантазію та уяву. Має медитативний і заспокійливий ефект і, звісно, такі ігри – це ще і неймовірно ВЕСЕЛО і просто чудовий спосіб проведення часу.

ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО! НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАТИ, навіть на секундочку, ДІТЕЙ БЕЗ НАГЛЯДУ під час ігор з крупами.

КОЛИ ПОЧИНАТИ ГРАТИ:Як тільки дитина сіла, так можна розпочинати ігри. Але пам’ятайте, в будь якому віці дитини, ви маєте дуже пильнувати за дитиною при грі з крупами!!!

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ІГРИ З КРУПАМИ: Дуже важливе питання, оскільки зазвичай це питання вирішує буде гратися дитина в крупи чи ні)) По перше, я проводжу такі ігри, коли чоловік на роботі))) По друге, ви маєте розуміти прибирати, звичайно, все одно доведеться, але, можна мінімізувати наслідки ігор. Можна грати не в кімнаті, а на кухні, тому іноді ці ігри називають «кухонні», або ще кілька зручних місць: ванна, де крупи фактично не розсипаються, або ж велика миска чи надувний басейн. Влітку чудово організовувати подібні ігри в дворі.

Мої діти обожнюють грати з крупами, найчастіше ми граємо в кімнаті, я простилаю простинку (діти знають уже її і з радістю біжать грати). Або ж просто на лінолеумі.

ЯКИМИ КРУПАМИ МОЖНА ГРАТИ:

Манка (чи сіль)

Квасоля

Гречка

Рис

Вермішель

Вівсянка

Кукурудзяна крупа

Пшоно

Горох

І все що є вдома))

ВАРІАНТИ ПЕРШИХ ІГОР З КРУПАМИ.Насправді ігор з крупою можна придумати безліч, якщо ви спробуєте грати, хоча б кілька разів, то неодмінно ви легко зможете придумувати нові і нові завдання. Але для того, щоб зрозуміти задумку цих ігор, пропоную невеличкий списочок варіантів ігор з різними крупами, з яких розпочинали грати ми:

1. «ХОВАЄМО РУЧКИ». Для першого знайомства рекомендую, або квасолю, або ж манку. Візьміть зручну ємність, зручніше не високу (наприклад, є прозорі ящики, коробку для взуття, миску для прання, пластмасову кухонну миску чи ванночку для ляльок)  та насипте туди кілька стаканів крупи, я, як правило, беру цілу пачку з АТБ)) Опустіть ваші руки в крупу та дуже радісно опишіть свої відчуття. Поворушіть пальцями, ховайте пальчики, можна посипати з долоні в долоню, потерти між долонями. Малюк, побачивши вашу позитивну зацікавленість обов’язково до вас приєднається.

Ігри з крупами - це просто

2. «ВІДМІННИЙ МАСАЖ!» Якщо ємність дозволяє, щоб туди могла сісти і встати дитина, то запропонуйте дитині спочатку походити в тазику, а потім і присісти. У деяких дітей таке купання викликає величезне захоплення, тому будьте готові, що вміст тазика виявиться поза ним, тому таким «купанням» зручно займатися у ванній кімнаті! До речі, купати можна не тільки себе, а й іграшки.

Ігри з крупами - це просто-2

3. «СЕКРЕТИКИ» Попередньо в крупу заховайте невеликі іграшки та запропонуйте дитині відшукати їх. А якщо мисок буде більше і в кожної буде свій секрет, то без сумніву інтерес зросте ще більше!

4. «МАЛЕНЬКА ПОПЕЛЮШКА» Насипте крупу і виложіть в ній 10 гудзиків, чи мозаїку чи камінчики декоративні і нехай дитина вибере ці ягідки в мисочку окрему.

Ігри з крупами - це просто-3

5. «ГОСПОДИНЯ/ГОСПОДАР». Можна зробити сортер, вирізавши ротик, або ж взяти готову ємність (баночку з-під серветок для компютера чи стакан із фрешів) і приклеїти туди наліпку тварини та кормити крупою в отвір.

6. «ПЕРЕСИПАЄМО КРУПУ» Покажіть, як пересипати крупу за допомогою склянки/ложки/ситечка/совочка/черпака/долоньок в тарілочки/бутилочки/відеречка/каструльки, а також з однієї ємності в іншу.

7. «СМАЧНА КАШКА». Варіть «кашку» для ляльки, а потім погодуйте її. В кастрюльку крупу, додайте води (можна і по-справжньому), помішайте ложкою, на плиту поставте, насипте на тарілочку, і пригостіть ваших іграшкових друзів.

Ігри з крупами - це просто-4

8. «СОРТУВАННЯ» Змішайте невелику кількість круп, наприклад квасолю і вермішель, перемішайте їх в тарілочці і запропонуйте дитині розділити і розкласти їх в свої тарілочки. Якщо перемішати манку і квасолю, тоді розділити їх можна за допомогою сита, попередньо продемонструйте цей спосіб малюкові!

9. «МАЛЮВАННЯ». Возьміте піднос і крупу на якій будете малювати (манку, кукурудзяну крупу, сіль, навіть борошно), рівномірним шаром розсипте крупу по таці. Покажіть, як малювати (проведіть кілька ліній), запропонуйте те ж саме зробити дитині. Покажіть малюкові, як брати крупу – трьома пальцями, щіпкою!На таці можна малювати доріжки, запропонуйте малюкові пройти пальчиками по цій доріжці. Для дітей старшого віку можна малювати лабіринти. В такий спосіб можна вивчати фігури, букви, цифри, придумувати цілі казочки.

Ігри з крупами - це просто-5

10. «НАДУВНІ КУЛЬКИ». Для тих, хто боїться, що дитина тягне все до рота, можете спробувати такий варіант гри: насипати в надувні кульки і зжимати по черзі, можна шукати пари, якщо попередньо насипати дві однакові, або ж зробити лото (попередньо родрукувати картинки круп, які використовуватимете для ігор).